Legislativní novinky, které nám přinesl rok 2016

EET - Elektronická evidence tržeb 

1. prosince byla v platnost byla uvedena elektronická evidence tržeb na prodej zboží a služeb. EET by mělo umožnit rychlou komunikaci mezi podnikateli a Finanční správou. Všechny hotovostní tržby budou po zaplacení evidovány prostřednictvím internetu a centrálním datovém úložišti Finanční správy. Cílem EET je boj proti krácení daní.

Zvýšení minimální mzdy

S účinností od 1. ledna 2016 došlo ke zvýšení minimální mzdy z 9200 Kč na 9900 Kč. Zaměstnanci si tedy polepšili o 700 Kč. V hodinové sazbě došlo ke zvýšení z 55 Kč na 58,70 Kč.

Daň z nabytí nemovitostí platí kupující

Novela o dani z  nabytí nemovitostí, která nabyla platnost tento rok udává, že kupující nově hradí daň z nabytí nemovitostí.

Zobrazit všechny blogy

dlouholeté zkušenosti
kvalitní služby
diskrétnost

Novinky

04.01
2019

Advokátní kancelář JUDr. Tomáš Vrána, s.r.o. změnila sídlo

Advokátní kancelář JUDr. Tomáše Vrány,  začátkem nového kalendářního roku 2019 změnila sídlo společnosti. Od 7. 1. 2019 najdete naši advokátní kancelář v centru Olomouce na adrese Dolní náměstí 201/1 (Dům U Zlatého jelena, vstup z Horního náměstí od historické budovy radnice).

Více o novince
15.12
2016

Právní služby Olomouc a okolí

Máte nějaký problém? Hledáte advokátní kancelář s dlouholetými zkušenostmi? Naše advokátní kancelář Vám nabízí dlouholeté zkušenosti a poskytování právního poradenství a různorodé právní služby pro soukromé osoby, podnikatele a také firmy. Naše advokátní služby poskytujeme v Olomouci a okolí.

Více o novince

Blog

Jaké změny v oblasti oddlužení přinesla novela insolvenčního zákona?

Dne 1. července 2017 nabyla účinnosti novela zákona č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení (dále jen „insolvenční zákon“). Předmětná novela přinesla do této oblasti množství změn.

Najdete zde témata jako: Novela inslovenčního zákona, oddlužení

Více o článku

Objednejte si konzultaci

Jestli máte jakýkoliv problém či dotaz, a chtěli byste se s námi poradit, pak nám napište a objednejte se na konzultaci pomocí níže uvedeného formuláře.

Chci dostávat newsletter na téma:
Rodinného práva
Trestního práva
Pracovního práva
Exekucí