Legislativní novinky, které nám přinesl rok 2016

EET - Elektronická evidence tržeb 

1. prosince byla v platnost byla uvedena elektronická evidence tržeb na prodej zboží a služeb. EET by mělo umožnit rychlou komunikaci mezi podnikateli a Finanční správou. Všechny hotovostní tržby budou po zaplacení evidovány prostřednictvím internetu a centrálním datovém úložišti Finanční správy. Cílem EET je boj proti krácení daní.

Zvýšení minimální mzdy

S účinností od 1. ledna 2016 došlo ke zvýšení minimální mzdy z 9200 Kč na 9900 Kč. Zaměstnanci si tedy polepšili o 700 Kč. V hodinové sazbě došlo ke zvýšení z 55 Kč na 58,70 Kč.

Daň z nabytí nemovitostí platí kupující

Novela o dani z  nabytí nemovitostí, která nabyla platnost tento rok udává, že kupující nově hradí daň z nabytí nemovitostí.

Zobrazit všechny blogy

dlouholeté zkušenosti
kvalitní služby
diskrétnost

Novinky

15.12
2016

Právní služby Olomouc a okolí

Máte nějaký problém? Hledáte advokátní kancelář s dlouholetými zkušenostmi? Naše advokátní kancelář Vám nabízí dlouholeté zkušenosti a poskytování právního poradenství a různorodé právní služby pro soukromé osoby, podnikatele a také firmy. Naše advokátní služby poskytujeme v Olomouci a okolí.

Více o novince
15.12
2016

Spustili jsme nové webové stránky

Naše webové stránky prošly proměnou. Na hlavní stránce najdete všechny naše právní služby, které Vám nabízíme k řešení a konzultaci. Najdete zde také detailně popsanou naši advokátní kancelář a také se můžete objednat na konzultaci. Naše advokátní kancelář Vám nabízí dlouhotelé zkušenosti, kvalitní služby a diskrétnost.

Více o novince

Blog

Jaké změny v oblasti oddlužení přinesla novela insolvenčního zákona?

Dne 1. července 2017 nabyla účinnosti novela zákona č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení (dále jen „insolvenční zákon“). Předmětná novela přinesla do této oblasti množství změn.

Najdete zde témata jako: Novela inslovenčního zákona, oddlužení

Více o článku

Objednejte si konzultaci

Jestli máte jakýkoliv problém či dotaz, a chtěli byste se s námi poradit, pak nám napište a objednejte se na konzultaci pomocí níže uvedeného formuláře.

Chci dostávat newsletter na téma:
Rodinného práva
Trestního práva
Pracovního práva
Exekucí